توضیحات

فراخوان مسابقه طراحی میدان ملل جزیره کیش:
شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش با همکاری شرکت شاخه تجربی معماری کلانشهر از کلیه فارغ التحصیلان و دفاتر مشاوران در رشته معماری، شهرسازی، طراحی منظر و لنداسکیپ جهت شرکت در مسابقه طراحی میدان ملل واقع در جزیره کیش دعوت به عمل می آورد.

موضوع:
موضوع مسابقه «طراحی میدان ملل با مساحت ۳۷۴۰۸ مترمربع به گونه ای که اجرای منظرسازی و فضای سبز از لبه میدان تا فاصله ۳۰ متری صورت گیرد»

موقعیت سایت:
جزیره کیش، بزرگراه خلیج فارس، میدان ملل

مشخصات تفصیلی سایت:
مساحت سایت: ۳۷۴۰۸ متر مربع، ابعاد و تناسبات : m 240 ×۱۹۶ / بیضی
همجواری ها: شهرک صنعتی و زمین بایر
دسترسی ها: بلوار امام خمینی و بزرگراه خلیج فارس
ضوابط قانونی و فرادست: ضوابط ترافیکی

اهداف

هدف از مسابقه:
دست یافتن به ایده های برتر طراحی

جزیره کیش مدت زیادی‌ است که مقصد گردشگران ایرانی‌ به‌شمار می‌رود. این جزیره با وسعت بالغ بر نود و یک کیلومتر مربع، خط ساحلی چهل و سه کیلومتر و شکل هندسی بیضی، در فاصله هجده کیلومتری بندر گرزه یا بندر آفتاب در خلیج فارس واقع شده است. دریا و سواحل مرجانی از یک‌سو و فراوانیِ مراکز خرید از سوی دیگر سبب رونق روزافزون این جزیره‌ی هستند. به غیر از خرید، گشت و گذار و لذت از مناظر طبیعی و ورزش‌های ساحلی بیش‌ترین فعالیت‌های گردشگران در جزیره را شامل می‌شوند. به این ترتیب هویت جزیره عمدتاً بر مبنای طبیعتِ استثنایی و فرصتِ منطقه‌ی آزاد تعریف شده است و برخورد فرهنگی و تاریخی کمرنگی نسبت به جزیره وجود دارد و این در حالی است که کیش می‌تواند فرصتی برای شناختِ سرزمین ایران باشد و به کلیتی جامع و بی‌نظیر ارجاع دهد. در این راستا شرکت عمران آب خدمات ” با همکاری شرکت مهندسان مشاور «شاخه تجربی معماری کلانشهر» به منظور هویت‌بخشی به بافت شهری جزیره، اقدام به برگزاری مسابقه‌ی سراسری برای انتخاب بهترین ایده طراحی برای لبه میدان ملل با رویکرد منظر شهری نموده است این مسابقه بستری است برای جلب مشارکت طراحان مرتبط با موضوع مسابقه و تقویت هویتِ کالبدی جزیره کیش.

اهداف و اولویت های مسابقه:
– در نظر گرفتن شرایط و کالبد فیزیکی میدان و رعایت مقیاس و تناسبات طرح
– توجه به رویکرد طراحی منظرسازی (Landscape) و طرح فضای سبز
– توجه به منظر طرح در شب و نورپردازی آن
– با توجه به وسعت میدان، طراحی باید به گونه ای صورت گیرد که دید ناظر تا فاصله ۳۰ متری از لبه میدان باشد.
– محصور بودن فضای داخلی میدان
– توجه به اجرایی بودن طرح و جزئیات قابل رؤیت
مخاطبان: مخاطبان این مسابقه شامل کلیه اشخاص حقیقی فارغ التحصیل رشته های معماری، شهرسازی، طراحی منظر و لنداسکیپ و یا اشخاص حقوقی دارای صلاحیت است.

مقررات:
– مسئولیت اصالت آثار بر عهده شرکت کنندگان بوده و رعایت حقوق مادی و معنوی آثار برندگان مطابق با قانون حمایت از حقوق مولفان مصنفان و هنرمندان مصوبه ۱۳۴۸/۱۰/۱۱ مجلس شواری ملی است.
– هرگونه تغییر در برنامه برگزاری مسابقه از طریق سامانه مسابقه در پورتال شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش به اطلاع عموم خواهد رسید.
– حق نمایش و انتشار آثار با قید نام شرکت‌کننده برای برگزارکنند‌گان مسابقه محفوظ است.
– شرکت در مسابقه به صورت انفرادی، گروهی و یا در قالب اشخاص حقوقی مجاز است.

ثبت نام:
– علاقه مندان می توانند حداکثر تا تاریخ ۹۸/۶/۱۰ نسبت به ثبت نام در مسابقه و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.
– درج نام یا لوگوی شرکت کنندگان (اشخاص حقیقی یا حقوقی) بر روی آثار ممنوع است.
– ثبت نام برای شرکت در مسابقه رایگان است.

زمان بندی

زمان فراخوان: از ۹۸/۶/۳ الی ۹۸/۶/۱۰ زمان تحویل مدارک: ۹۸/۷/۱۰ زمان داوری: ۹۸/۷/۱۷ زمان اعلان نتایج و برگزاری مراسم: ۹۸/۷/۲۰

جوایز
نفر اول: ۴۰۰ میلیون ریال
نفر دوم: ۲۰۰ میلیون ریال
نفر سوم: ۱۰۰ میلیون ریال
به برندگان اول تا دهم لوح یادبود اهدا خواهد شد.
معیارهای ارزیابی

مدارک تحویلی:
– آثار شرکت کننده در مسابقه در قالب زیر قابل قبول هستند و آثاری که در قالب دیگری مطرح شوند، فارغ از محتوایشان، از مسابقه حذف می‌گردند.
ارائه حداکثر ۲ پوستر ۱۰۰×۷۰ سانتی متر شامل ایده و روند طراحی، ارائه زوایای دید مختلف میدان و نورپردازی در قالب تصاویر سه بعدی، نقشه سایت پلان و مقاطع و نماها با مقیاس ۱:۲۰۰ (حداقل ۳مورد) (به همراه لوح فشرده)
سایت پلان و نماها در مقیاس ۱:۵۰۰
مقاطع از محدوده ی طرح در مقیاس ۱:۲۰۰ (حداقل سه مورد)
بزرگ نمایی باجزئیات لازم در مقیاس ۱:۲۰۰(حداقل دو مورد)
تصاویر سه بعدی
– درج اسم یا لوگو بر روی شیت ها و لوح فشرده تحویلی ممنوع است و تنها عامل شناسایی، کد شرکت‌کننده است، که باید در گوشه‌ی بالا، سمت راست درج شود.

تحویل مدارک:
– شرکت‌کنندگان در مسابقه باید تا ساعت ۱۶ روز ۱۰ مهر ماه، مدارک مسابقه را به دبیرخانه بفرستند یا شخصاً تحویل نمایند.

ارکان مسابقه:

برگزارکننده: شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش (سهامی خاص)
مشاور مسابقه: شرکت شاخه تجربی معماری کلانشهر
مدیر مسابقه: مهندس بابک راشدی اسگویی

هیئت داوران:
– دکتر علی افشار؛ دارای دکترای معماری
– دکتر هما ایرانی بهبهانی؛ دارای دکترای معماری – لند اسکیپ
– مهندس مریم محمدی؛ کارشناس ارشد مهندسی طراحی محیط زیست

جوایز:
نفر اول: ۴۰۰ میلیون ریال
نفر دوم: ۲۰۰ میلیون ریال
نفر سوم: ۱۰۰ میلیون ریال
به برندگان اول تا دهم لوح یادبود اهدا خواهد شد.

تقویم مسابقه:
زمان فراخوان: از ۹۸/۶/۳ الی ۹۸/۶/۱۰
زمان تحویل مدارک: ۹۸/۷/۱۰
زمان داوری: ۹۸/۷/۱۷
زمان اعلان نتایج و برگزاری مراسم: ۹۸/۷/۲۰

دبیرخانه:
آدرس: تهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان شانزدهم شرقی، پلاک ۱۲، واحد ۴ شرکت شاخه تجربی معماری کلانشهر
تلفن: ۰۲۱۸۸۷۳۴۰۰۸ – ۸۸۵۲۴۴۲۴ – ۰۲۱۸۸۷۳۲۹۷۳
ایمیل: eba@eba-m.com و Eba.metropolitan@gmail.com
سایت مرتبط: urban.kish.ir

الزامات

مقررات: – مسئولیت اصالت آثار بر عهده شرکت کنندگان بوده و رعایت حقوق مادی و معنوی آثار برندگان مطابق با قانون حمایت از حقوق مولفان مصنفان و هنرمندان مصوبه ۱۳۴۸/۱۰/۱۱ مجلس شواری ملی است. – هرگونه تغییر در برنامه برگزاری مسابقه از طریق سامانه مسابقه در پورتال شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش به اطلاع عموم خواهد رسید. – حق نمایش و انتشار آثار با قید نام شرکت‌کننده برای برگزارکنند‌گان مسابقه محفوظ است. – شرکت در مسابقه به صورت انفرادی، گروهی و یا در قالب اشخاص حقوقی مجاز است. ثبت نام: – علاقه مندان می توانند حداکثر تا تاریخ ۹۸/۶/۱۰ نسبت به ثبت نام در مسابقه و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند. – درج نام یا لوگوی شرکت کنندگان (اشخاص حقیقی یا حقوقی) بر روی آثار ممنوع است. – ثبت نام برای شرکت در مسابقه رایگان است. مدارک تحویلی: – آثار شرکت کننده در مسابقه در قالب زیر قابل قبول هستند و آثاری که در قالب دیگری مطرح شوند، فارغ از محتوایشان، از مسابقه حذف می‌گردند. ارائه حداکثر ۲ پوستر ۱۰۰×۷۰ سانتی متر شامل ایده و روند طراحی، ارائه زوایای دید مختلف میدان و نورپردازی در قالب تصاویر سه بعدی، نقشه سایت پلان و مقاطع و نماها با مقیاس ۱:۲۰۰ (حداقل ۳مورد) (به همراه لوح فشرده) – درج اسم یا لوگو بر روی شیت ها و لوح فشرده تحویلی ممنوع است و تنها عامل شناسایی، کد شرکت‌کننده است، که باید در گوشه‌ی بالا، سمت راست درج شود. تحویل مدارک: – شرکت‌کنندگان در مسابقه باید تا ساعت ۱۶ روز ۱۰ مهر ماه، مدارک مسابقه را به دبیرخانه بفرستند یا شخصاً تحویل نمایند.

رویدادهای مشابه