وبلاگ > پیشنهاد 10 پروژه معماری آرامش بخش (خصوصی) در سال 2019

پیشنهاد 10 پروژه معماری آرامش بخش (خصوصی) در سال 2019

بر اساس پیشنهادات سایت دیزاین بوم، 10 پروژه برتر در زمینه فضاهای خصوصی در سال 2019 را ارائه می دهیم

6 لایک

2457 بازدید

در سال 2019 شاهد مجموعه متنوعی از پروژه های مسکونی در سراسر جهان بوده ایم. انتخاب از بین خانه های لوکس و مجلل تا فضاهای نشیمنی که مرز بین معماری و طبیعت را محو می کنند، سخت بوده است. ما با خوشحالی مجموعه وسیعی از خانه های زیبا و منحصر به فرد در طول سال با شما به اشتراک گذاشته ایم.
حفظ ارتباط معمارانه با خوانندگان به منظور نمایش معماری از گوشه و کنار جهان، ضروری است تا بتوانیم بهترین پروژه ها و مقالات را تهیه نماییم. امروز بر اساس پیشنهادات سایت  design boom ،  ده پروژه برتر در زمینه فضاهای خصوصی در سال 2019 را ارائه می دهیم. امیدواریم مورد استقبال شما همراهان معمارانه قرار گیرد. 

1 – WARchitect builds the skyscape apartment on a rooftop in bangkok

1- آپارتمان skyscape بر یک بام در بنکوک

read more here

 

2 – TAC develops residence ‘casa altanera’ within three individual volumes in oaxaca, mexico

2- خانه "casa altanera" با سه حجم  مجزا  در مکزیك

casa altanera توسط معماران TAC واقع در مکزیك طراحی شده است، خانه مسکونی به متراژ 380 مترمربع برای یک خانواده و به شکل سه مدول عملکردی مجزا ساخته شده است. مطابق با روند احیای جنگل ها در منطقه، خانه به گونه ای طراحی شده تا از طریق تراسهای مختلف، بازشوهای بزرگ و داشتن یک پالاپا (آلاچیق) با فضای بیرونی ارتباط برقرار کند. یک سازه باز در کناره محوطه با سقفی کاه پوش از برگ های خشک شده نخل و یک استخر شنا ساخته شده است.

read more here

 

3 – phyd arquitectura connects stone ruins to create contemporary house in portugal

3 - ویرانه های سنگی به هم متصل

استودیوی معماری phyd arquitectura با دو خرابه قدیمی روبرو شد و آنها را به صورت یک محل اقامتی دنج در کوههای پرتغال بازسازی کرد. ویرانه ها حس تعلق به طبیعت اطراف خود را می رساندند و خاطراتی در سنگهای  وجود داشت که معمار را ترغیب می کرد تا آنها را به صورت "خانه" با هم یکی کند.

read more here

 

4 – studio arthur casas composes JY house with two separate volumes in são paulo

4- خانه JY با ترکیب دو حجم مجزا در سائوپائولو

این خانه ی تعطیلاتی در سائوپائولو توسط studio arthur casas برای خانواده ای با دو فرزند بالغ به صورت دو حجم جایگذاری شده، ساخته شده است. طبقه همکف شامل فضاهای اجتماعی است و کاملاً با فضای بیرونی یکپارچه شده و رو به روی چشم اندازی از زمین گلف واقع شده است ، در حالی که حجم بالایی فضاهای محفوظ تر و خصوصی تر را دربر می گیرد.

read more here

 

5 – ar-architects plans family home around internal courtyards in south korea

5 - خانه ای در اطراف حیاط های داخلی

‘steel grove’از ar-architects، یک خانه خانوادگی است که در محیط شهری پرتراکم کره جنوبی واقع شده است. با توجه به بافت موجود ، این طرح می کوشد تا ضمن حفظ ارتباط با محله اطراف، حریم خصوصی ساکنان را فراهم کند. این طرح همچنین قصد دارد با تمرکز بر ایجاد فضاهای بیرونی که به داخل خانه متصل می شوند، ترجمه ای مدرن از خانه های سنتی کره ای باشد.

read more here

 

6 – charred timber treehouse by victoria migliore is built amongst pine forest in rural france

6 – خانه ای در میان جنگل های کاج

آتلیه معماری Victoria migliore ، طراحی خانه ای خانوادگی را در میان یک جنگل کاج واقع در منطقه فرانسوی frehel به اتمام رسانده است. کانسپت "خانه درختی" که توسط درختان احاطه شده، ایجاد یک ساختمان دنج ، صمیمی و در عین حال معاصر و سازگار با محیط زیست بود که محیط طبیعی اطرافش را تکمیل می کرد.

read more here

 

7 – project ö is a series of self-sufficient timber cabins on a finnish archipelago

7 - project a مجموعه ای از کابین های چوبی متکی به خود

طراحان aleksi hautamaki و milla selkimaki اخیراً مجموعه ای از کابین های تابستانی واقع در یک جزیره فنلاندی را به پایان رسانده اند. سازه های جدید با عنوان project a ، دارای موقعیتی فوق العاده زیبا در حاشیه پارک ملی جزایر فنلاند هستند. این دو معمار دو سال پیش زمین جزیره را خریداری کرده و از آن زمان کابین اصلی، سونا و فضای کارگاهی را ساخته اند.

read more here

 

 

8 – archstudio folds open courtyard into small residence in beijing

8- خانه های اقامتی کوچک در یک حیاط باز

شركت معماري چيني archstudio ، خانه های اقامتی کوچک را در یک حیاط باز واقع در منطقه dongcheng ، پكن قرار داد. با مساحت 410 متر مربع (4413 فوت مربع) ، خانه با سقف های شیب دار معمولی  ‘siyyuan ' متفاوت است زیرا معماری اصلی از اتاق هایی مجزا با سقف هایی صاف ساخته شده است. ساختمان بازسازی شده با در برگرفتن فضاهای مختلفی مثل کار ، جمع شدن با دوستان و زندگی اجاره داده می شود.

read more here

 

9 – WEYES estudio builds a family home into the treetops of a mexican forest

9 -استودیوی WEYES یک خانه ای را برای یک خانواده در میان درختان یک جنگل مکزیکی ایجاد می کند

در میان جنگلی در el barrial،WEYES estudio یک خانه خانوادگی ایجاد کرده است که به گونه ای طراحی شده است تا با محیط طبیعی خود ترکیب شود. این طرح با عنوان "casa en el bosque" یا "خانه ای در جنگل" - بر به حداقل رساندن مصرف و تشکیل یک زبان معماری دربرگیرنده اشتیاق مشتری به فضای بیرون از منزل، متمرکز شده است.

read more here

 

10 – t-square design associates adds a transitional corridor linking a japanese house to nature

10 - پیوند دادن خانه ژاپنی با طبیعت

پروژه مسکونی کوچک گروه طراحی t-square در نزدیکی خانه اقامتی فرانک لوید رایت در قسمت هیوگو در ژاپن واقع شده است. این سایت بین دو رودخانه قرار دارد و باعث می شود خانه با وزش نسیم از رودخانه ها، به طور طبیعی تهویه شود.  در یک فضای باز با پوششی از درب های کشویی کرکره ای که بین فضای داخلی و محیط بیرونی قرار دارند ، خانه یک تهویه متقاطع تازه و ارتباط با محیط بیرون را حفظ می کند.

read more here

منبع : https://www.designboom.com/